Preskočiť na obsah

Karneval

Zverejnené 18.2.2020.

Tohto roku sme fašiangové obdobie v našej obci obohatili karnevalom v kultúrnom dome.  Pre všetkých, no hlavne pre deti sme v rámci programu pripravili ZUMBA rozcvičku  s pracovníčkou obecného úradu resp. so ZUMBA „klaunom“.  Potom si deti trochu zasúťažili s tancujúcou húseničkou a taktiež v „stoličkovom“  tanci.  Ako zlatý klinec programu sme mali nachystané prenosné planetárium s ASTRO-šou.  Deti sa mohli do sýtosti vyskákať na trampolíne a mali dosť priestoru aj na tanec či naháňačku, pretože kvôli chrípkovým ochoreniam naši viacerí priatelia nemohli prísť medzi nás….  Zopár rodičov ochotne zapózovalo svojim ratolestiam, aby sa deti mohli realizovať v maľovaní na tvár.

Energiu nám dodali aj čerstvo napečené šišky, ktoré pre nás prichystala pani kuchárka resp. „škriatok“ so svojimi pomocníčkami.

Počas karnevalu sme mali pripravenú burzu detských výrobkov, ktorých pomerne veľká časť sa rozpredala za dobrovoľný príspevok, ktorý poputuje do MŠ.   Taktiež bola nachystaná aj tombola, kde jednou z cien bola kytička zo žrebov….  Dúfali sme, že vďaka tejto výhre pribudne v obci „milionár“ – avšak napokon bola výhra len 2 €.  

Masky boli  veľmi nápadité – veď napríklad MEDÚZA sa len tak nevidí.   Deti boli jednoducho „ľúbezné“  a teda  – karneval sa vydaril.