Preskočiť na obsah

Otvorenie ihriska

Zverejnené 4.7.2020.

VYDARENÉ OTVORENIE ŠPORTOVISKA V KOMÁRANOCH

    V sobotu 4.júla 2020 sa konalo podujatie, v ktorom obec Komárany spojila:   deň detí, deň matiek, tradičný futbalový turnaj ulíc o putovný pohár starostky obce aj slávnostné otvorenie nového multifunkčného, detského a workoutového ihriska.

        Na úvod slávnostného podujatia vystúpila FS Lipka, deti z tunajšej MŠ aj Vranovskí heligonkári. Počas úvodného príhovoru starostka obce Janka Kráľová vyjadrila radosť, že jej projekty boli podporené a to vlastne nedávno: Na multifunkčné ihrisko   boli poskytnuté fin.prostriedky vo výške 37.000,- eur z Úradu vlády SR  v rámci programu podpora rozvoja športu na rok 2019  a zároveň v novembri 2019 obec bola  úspešná v projekte  na   detské, workoutové ihrisko a prístrešok resp. „vonkajšiu šatňu“, na ktoré  boli poskytnuté finančné prostriedky z Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu vo výške 40.000,- eur. Hoci počas výstavby počasie nebolo vždy naklonené stavebným prácam, napokon sa všetko podarilo tak ako má byť a občania obce Komárany sa opäť môžu tešiť z niečoho nového.

        Na podujatie prijal pozvanie aj poslanec NR SR pán Richard Raši, ktorý upozornil, že len tie najkvalitnejšie projekty sú úspešné a ako prejav uznania venoval starostke obce efektný symbol štátnosti Slovenska.  

        Po slávnostnom prestrihnutí pásky J sa k slovu dostala ľudová rozprávačka Araňa z Jarovníc, ktorá v niekoľkých vstupoch zabavila prítomných hostí.

        Obec si chcela prítomných hostí uctiť, preto šikovné žienky z Komáran a pani kuchárka z MŠ pre všetkých navarili dva druhy gulášu, napiekli koláče a pre deti boli nachystali malé prekvapenia. Program bol obohatený aj vtipnou tombolou a hostia si odniesli aj darčekové antibakteriálne gély. Veľký úspech mala aj špeciálna pesnička, ktorej slová zložila členka FS LIPKA pani Mária Demčáková.

        Uličkový turnaj vo futbale mal svoju premiéru na novom ihrisku, kde tento rok vyhrala ulica „KOSTOLNÁ“. Potlesk a uznanie však patrí všetkým futbalistom, ktorí prišli. A na futbalistov mysleli aj zástupcovia firmy MARO s.r.o., ktorí realizovali výstavbu ihriska a v tento deň prišli aj s darčekom pre športovcov, ktorým darovali nové dresy, kopačky aj lopty.   

Všetci spoločne sme vytvorili výbornú atmosféru – veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa angažovali v príprave tohto podujatia.