2018 - Splav Dunajca - Oficiálna stránka obce Komárany

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

2018 - Splav Dunajca

Fotogaléria > Fotogaléria 2018
Splav Dunajca
Obecný úrad Komárany zorganizoval 8.júla 2018  prázdninový výlet pre plný autobus Komárančanov s bohatým poznávacím programom a prekrásnymi prírodnými scenériami:
Prvou zastávkou bola obec Hniezdne a jej  Nesttville Park. Bola to turistická atrakcia zameraná na priblíženie histórie, tradičných remesiel a výnimočnú zručnosť ľudí. Okrem iného sme si zazvonili v zvonici, vyrazili vlastné mince a absolvovali sme ochutnávku whisky...  V závere prehliadky sme mali možnosť vidieť rezbársku sálu, kde sa nachádza najväčší vyrezávaný drevený obraz v Európe, ktorý je pomyselným oknom do minulosti a pripomína, že najcennejším dedičstvom je príroda sama a to bolo  ideou tohto nášho spoločného výletu.
Následne sme sa presunuli do Červeného Kláštora a absolvovali sme splav Dunajca, ktorý sme si okorenili spevom, smiechom a v dobrej nálade sme sa kochali prírodou v úchvatnom kaňone.
Po výdatnom guláši  sme sa presunuli do neďalekej Niedzice (rodisko herca M. Dočolomanského) kde sme si obzreli priehradu, zámok a navštívili sme park miniatúr sakrálnych objektov, ktoré nám umožnili pozrieť sa zblízka na všetky dôležité miesta tzv. Mariánskej úcty:  
Lurdy, Fatima, Guadalupe, Vailankanni, Gietrzwałd sú známe  posvätné miesta. Svätyne, ktoré by sme raz v živote chceli navštíviť a ktoré sú spojené  s modlitbami veriacich z rôznych kútov sveta. Dvadsať svätýň z Poľska, Európy a iných kontinentov sme obdivovali  na jednom mieste.


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky