2018 - Protipovodňový vozík - Oficiálna stránka obce Komárany

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

2018 - Protipovodňový vozík

Fotogaléria > Fotogaléria 2018
Protipovodňový vozík
Opäť niečo v prospech našej obce!
Ministerka vnútra  Denisa Saková odovzdala v pondelok 17.9.2018 v Humennom protipovodňové vozíky  dobrovoľným hasičom pre viaceré obce – medzi nimi aj pre Komárany. Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti  prezidenta hasičského záchranného zboru Alexandra Nejedlého.
Odovzdávanie novej techniky je súčasťou projektu Ministerstva vnútra SR. O vozíky žiadali jednotlivé samosprávy prostredníctvom projektov. Starostka obce  - Jana Kráľová reagovala  na výzvu ministerstva vnútra a ochotne podporila myšlienku, aby dobrovoľný hasičský zbor v Komáranoch takpovediac „vstal z popola“ a to v spolupráci  s Ing. Pavlom Ivanovom, ktorý by mal pôsobiť ako veliteľ DHZ.


Búrky a povodne v posledných rokoch čoraz častejšie preverujú silu a nielen trpezlivosť občanov, ale aj záchranných zložiek v SR  -  náš okres či obec nevynímajúc.  Obyvatelia sú často závislí od pomoci miestnych dobrovoľných hasičov, ktorí dorazia na miesto nešťastia zvyčajne ako prví. Protipovodňový balík prvej pomoci obsahuje elektrické a motorové vybavenie a set náradia. Všetky veci sú naložené na zatvárateľnom prívese, pričom majú za úlohu zvýšiť úspešnosť a rýchlosť záchranárskych zložiek pri ochrane ľudských životov, majetku i životného prostredia. Veríme však, že protipovodňový vozík, ktorý Komárany čerstvo získali – nikdy nebude musieť byť použitý – iba ak „na olievačku“...


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky